Dobra wiadomość dla podróżujących! PKP Intercity wprowadza nowość w swojej aplikacji

W swojej aplikacji mobilnej PKP Intercity wprowadzana jest nowa funkcja, która umożliwi wygodny zakup biletów międzynarodowych. W komunikacie podano możliwe kierunki podróży

By Jakub Murat (Muri) – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43812670

Jak podało PKP Intercity na swoim Twitterze, przewoźnik rozszerza ofertę o bilety międzynarodowe. Od teraz zakup takich biletów możliwy jest za pomocą aplikacji mobilnej. Do dyspozycji będzie kilka rodzajów biletów, a wśród nich pierwszym jest SuperPromo International, który umożliwi realizację przejazdów na trasie do Czech, Słowacji, Węgier, Austrii i Niemiec.

Kolejnym rodzajem są bilety IRT dla dorosłych i dzieci, umożliwiające podróże do Niemiec i na Litwę. Oprócz tego dostępna jest również oferta na przejazdy pociągami nocnymi do Austrii. Ostatnim rodzajem są bilety eNRT dla dorosłych, dzieci i młodzieży, w kierunku Austrii, Czech oraz Słowacji. Niestety nie ma możliwości zakupu tego rodzaju biletu na przejazd do Węgier, z powodu braku integracji węgierskich przewoźników do ogólnoeuropejskich systemów dokonywania kontroli biletów.

Dodano, że bilet eNRT umożliwia zakup dodatkowych biletów na przewóz psa i roweru, a ponadto będą one podlegać zwrotowi i wymianie. Początkowo opcja ta będzie dostępna w formie reklamacji, a docelowo użytkownicy będą mogli z niej skorzystać bezpośrednio w systemie przewoźnika.

Jak oznajmił Wiceprezes Zarządu PKP Intercity, Tomasz Gontarz, taka oferta jest odpowiedzią na potrzeby podróżnych. Przyznał, że wprowadzenie takiej funkcji było wyzwaniem logistycznym, z uwagi na umowy z zagranicznymi przewoźnikami. Wyznał jednak, że cieszy się, iż z powodzeniem udało rozszerzyć się ofertę.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]