Ostrzeżenie: Nie daj się nabrać na ten numer telefonu! To nie jest bank! [18.07.2023]

Ten numer telefonu, +48503208662, jest często kojarzony z ofertami pożyczek od Banku Pekao S.A. Niemniej jednak, wiele osób ocenia ten numer negatywnie, zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie nieznany-numer.pl.

Fot. Kraków w Pigułce

Oszuści dzwoniący pod tym numerem prawdopodobnie fałszują identyfikator dzwoniącego i podszywają się pod bank.

Oszustwo polega na próbie wyłudzenia danych i zadawaniu podejrzanych pytań. Według serwisu Telepolis, rzekomy konsultant dzwoni i oferuje pożyczkę na wakacje z niemal zerowym oprocentowaniem. Aby uzyskać środki na wakacje, osoba dzwoniąca twierdzi, że konieczne jest posiadanie połowy kwoty wakacji na koncie bankowym.

Następnie oszuści próbują namówić potencjalną ofiarę do zainstalowania programu do kontroli zdalnej, który pozwoli im na wyczyszczenie jej konta. Mówią, że instalacja tego „specjalnego programu weryfikacyjnego” jest kolejnym etapem w uzyskiwaniu gotówki.

Ważne jest pamiętanie, że pracownik banku nigdy nie proponuje instalacji dodatkowych aplikacji ani programów. Jeśli otrzymasz podejrzane połączenie telefoniczne od rzekomego pracownika banku, zawsze warto zachować ostrożność i unikać udostępniania poufnych danych lub instalowania podejrzanych programów.

W przypadku wątpliwości zawsze najlepiej skontaktować się bezpośrednio z bankiem, używając oficjalnego numeru telefonu lub wizytując placówkę bankową osobiście, aby potwierdzić autentyczność takiego połączenia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]