Podwyższone Opłaty Bankowe: Przejrzyj, Które Usługi Stają Się Droższe [18.07.2023]

PKO BP nie jest jedynym bankiem, który zdecydował się na podwyżki. Większość banków już wprowadziła lub planuje wprowadzić zmiany w swoich cennikach. Podwyżki dotyczą różnych usług w poszczególnych bankach. Obserwujemy wzrost opłat za karty, wypłaty z bankomatów oraz wpłaty i wypłaty w oddziałach.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

W przeszłości PKO BP oferowało różne opcje kont, ale w wyniku ostatnich zmian wiele z nich zostało ograniczonych lub przekształconych w jedno PKO Konto za Zero. Jak wskazuje nazwa, konto to nie obciąża klienta opłatami, jeśli dokona co najmniej pięciu transakcji kartą lub za pomocą BLIK. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, opłata za kartę wyniesie 10 zł.

Ponadto, koszty zatwierdzania przelewów kodem kartowym wzrosły o 50 groszy, a opłaty za korzystanie z bankomatów również zostały podwyższone. Wypłaty z bankomatów PKO BP są bezpłatne, ale jeśli skorzystasz z bankomatu innego banku lub należącego do innej sieci, będziesz musiał zapłacić 10 zł. Jeśli nie mieszkasz w pobliżu bankomatów PKO BP, wypłata gotówki może okazać się kosztowna.

W przypadku wpłat i wypłat w oddziałach PKO BP, pierwsza taka transakcja jest bezpłatna, ale każda kolejna będzie obciążona opłatą w wysokości 10 zł.

Nie tylko PKO BP – BOŚ Bank również podnosi opłaty dla klientów

Inne instytucje finansowe również zdecydowały się na zwiększenie opłat, w tym BOŚ Bank. Opłata za prowadzenie konta w BOŚ Banku teraz wynosi 9 zł w porównaniu do poprzednich 6 zł. Można jej uniknąć, wpłacając na konto co najmniej 1500 zł, co stanowi wzrost w porównaniu do poprzedniej kwoty 1000 zł. Opłata za kartę wzrosła o 1 zł, a karta z indywidualną fotografią podrożała z 10 zł do 15 zł. Opłaty za realizację przelewów w oddziałach banku również wzrosły z 6 zł do 8 zł.

BNP Paribas również podnosi opłaty

BNP Paribas to kolejny bank, który zdecydował się na podwyżki opłat. Opłaty za karty płatnicze wzrosły o kilka złotych i zależą od określonych warunków, podobnie jak w przypadku PKO BP. Opłaty za korzystanie z bankomatów sieci Euronet oraz zagranicznych również wzrosły. Największą zmianą jest podwyższenie opłat za wpłaty i wypłaty w oddziałach banku z 10 zł do 12 zł.

Wiele banków ogłasza plany podwyżek opłat. Istnieje wiele czynników, które wpływają na decyzję banków o zwiększaniu opłat, w tym koszty operacyjne, regulacje, postęp technologiczny, dynamika rynkowa i inflacja.

Klienci nie wydają się entuzjastycznie nastawieni do tych zmian, szczególnie że oprocentowanie długoterminowych lokat nadal pozostaje niskie, co jest obserwowane na podstawie ich opinii.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]