Polacy otrzymają bony o wartości 2500 zł bez uwzględnienia kryterium dochodowego [18.07.2023]

Rząd przedstawił szczegóły ustawy mającej na celu stymulowanie kompetencji cyfrowych u uczniów i nauczycieli. Według tego aktu prawnego, uczniowie klas czwartych będą uprawnieni do otrzymania laptopów bezpłatnie, a nauczyciele otrzymają specjalne kupony na zakup sprzętu.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Podsumowując, ustawa przewiduje, że nauczyciele w publicznych szkołach otrzymają kupony o wartości 2500 zł brutto na zakup laptopów. Nauczyciele będą mogli nabyć sprzęt, który odpowiada kryteriom ustalonym przez Ministerstwo Edukacji, i mogą również dołożyć własne środki, jeśli chcą zakupić bardziej zaawansowany model.

Kupony będą przyznawane etapami, a kryteria kwalifikacji zostaną określone przez Ministerstwo Edukacji.

Pierwszymi, którzy będą mogli skorzystać z tej inicjatywy, będą nauczyciele klas czwartych. Wnioski o otrzymanie kuponu można będzie składać za pośrednictwem platformy online, która zostanie udostępniona przez ministerstwo odpowiedzialne za digitalizację.

Nauczyciele będą uprawnieni do otrzymania kuponu co pięć lat. Zakupiony sprzęt będzie objęty trzyletnią gwarancją, w trakcie której nie będzie możliwe jego odsprzedanie.

Również nie będzie możliwości wymiany kuponu na gotówkę.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]