Donald Tusk zapowiada kolejną manifestację w stolicy. Kiedy ma się odbyć?

Lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział kolejny wielki marsz w stolicy. Ma się on odbyć 1 października pod hasłem „Marsz miliona serc”

Fot. European People’s Party Praca pochodna: TharonXX / Wikipedia

Donald Tusk w dniu dzisiejszym zapowiedział organizację kolejnej manifestacji, która ma się odbyć w Warszawie dnia 1 października. Jest to odpowiedź na sprawę pani Joanny, która zażyła tabletki poronne, gdyż ciąża zagrażała jej zdrowiu. Gdy poczuła się źle, zadzwoniła do swojej lekarki, a następnie karetka przewiozła ją do szpitala. Tam natomiast pojawili się funkcjonariusze policji.

„Kazano mi się rozebrać, robić przysiady i kaszleć. Rozebrałam się. Nie zdjęłam majtek, ponieważ wciąż jeszcze krwawiłam i było to dla mnie zbyt upokarzające, poniżające, i wtedy właśnie pękłam, wtedy wykrzyczałam im w twarz: czego wy ode mnie chcecie” – relacjonowała pani Joanna.

Lider PO w swoim przemówieniu poinformował, że jest wstrząśnięty historią pani Joanny oraz stwierdził, że jest to potwierdzenie wcześniejszych ostrzeżeń przed politykami Prawa i Sprawiedliwości.

„Polska pod rządami PiSu to nie tylko prokurator, policjant, ksiądz w szpitalu czy gabinecie ginekologicznym. Nie tylko okrutna kontrola, paraliżująca strachem polskie lekarski i lekarzy. To też zakusy władzy i osobista potrzeba Kaczyńskiego i Ziobry, żeby wchodzić z buciorami w nasze życie” – oznajmił.  

Dodał również, że niezwykle ważne jest, aby wszyscy obywatele zrozumieli, że jesienne wybory zadecydują jaką Polska stanie się w październiku. Wyraził on swoje obawy wobec projektów partii PiS oraz Konfederacji – „Chodzi o życie każdego i każdej z nas. W domu, w szkole, w sypialni, w kościele”.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]