Na taki list z Fiskusa musisz zareagować natychmiast [19.07.2023]

Urząd Skarbowy kieruje do wyselekcjonowanych osób komunikaty, nazywane „listami behawioralnymi”. W tych wiadomościach oświadcza, że wie, że odbiorcy angażują się w nielegalne praktyki biznesowe. Odpowiedź na takie pismo powinna nastąpić natychmiast.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Urząd apeluje o przestrzeganie obowiązków podatkowych i prosi o natychmiastową odpowiedź na otrzymane pismo. Osoby, które otrzymały takie pisma powinny niezwłocznie zareagować, odnosząc się do postawionych zarzutów i wyjaśniając całą sytuację.

Brak reakcji może skutkować kontrolą, a należy pamiętać, że unikanie opłacania podatków niesie za sobą nieprzyjemne konsekwencje.

Jak informuje artykuł w „Rzeczpospolitej”, Urząd Skarbowy monitoruje działalność w internecie, przeglądając portale społecznościowe oraz platformy aukcyjne. Następnie porównuje zgromadzone informacje z danymi zawartymi w rejestrze firm. Jeśli występują nieprawidłowości, przeprowadzane są dalsze kontrole.

Wkrótce Fiskus otrzyma ułatwienia, gdyż weszła w życie ustawa nakładająca obowiązek na portale e-commerce, takie jak Allegro, Vinted czy OLX, przekazywania informacji dotyczących podatników, którzy prowadzą duże transakcje. Jeżeli roczna suma transakcji przekroczy 2 tys. euro lub dokonano co najmniej 30 transakcji, platforma będzie zbierać informacje o danym podatniku. Pierwsze efekty tych działań można spodziewać się na początku przyszłego roku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]