Czy Twoje Dziecko Ma Pluszową Gęś Pipę? UOKiK alarmuje! [20.07.2023]

Podczas wybierania pamiątek z wakacji, takich jak pluszaki, gniotki, piłki czy popularna pluszowa gęś Pipa, warto mieć na uwadze, że nie wszystko, co modne, jest bezpieczne. UOKiK podkreśla, że jako rodzice powinniśmy skupić się przede wszystkim na bezpieczeństwie dzieci, a nie tylko na popularności produktów.

Fot. Kraków w Pigułce

Bezpieczeństwo zabawek dla dzieci jest absolutnym priorytetem. Muszą one być dostosowane do wieku i stadium rozwojowego dziecka. UOKiK zwraca uwagę rodzicom, aby przed dokonaniem zakupu dokładnie sprawdzali zabawki.

W trakcie wyboru zabawki, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Po pierwsze, zabawka powinna być odpowiednia dla wieku dziecka, ponieważ zabawki dla starszych dzieci mogą zawierać drobne elementy, które mogą stanowić zagrożenie udławienia dla młodszych.

Po drugie, zabawki powinny być dobrze wykonane. Sprawdź, czy nie mają ostrych krawędzi, które mogą skaleczyć dziecko, czy nie są zrobione z łatwopalnych materiałów i czy nie zawierają szkodliwych składników.

Po trzecie, zawsze należy sprawdzić certyfikaty i oznaczenia CE, które świadczą o tym, że produkt spełnia normy bezpieczeństwa UE.

Aby ułatwić rodzicom decyzję, UOKiK oferuje na swojej stronie internetowej raporty z inspekcji przeprowadzanych przez Inspekcję Handlową oraz rejestr produktów, które zostały uznane za niebezpieczne. Te narzędzia mogą pomóc w wyborze bezpiecznych i odpowiednich zabawek dla dzieci.

Dodatkowo, UOKiK prowadzi na Instagramie kampanię #Bezpieczeństwo, która zawiera więcej wskazówek dotyczących bezpieczeństwa zabawek. Celem tej kampanii jest podniesienie świadomości na temat tego, które zabawki są bezpieczne dla dzieci i jak unikać potencjalnie niebezpiecznych.

Pluszowa gęś Pipa, mimo że jest popularna, jest także obiektem uwagi UOKiK z uwagi na potencjalne ryzyko, które może niesieć. Dlatego UOKiK zachęca do ostrożności przy jej zakupie.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszych dzieci jest priorytetem. Dlatego, kiedy przychodzi czas na zakupy pamiątek z wakacji, nie zapominajmy skupić się nie tylko na trendach, ale przede wszystkim na bezpieczeństwie naszych pociech.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]