Kiedy prywatność staje się zagrożeniem dla twojego portfela: jak się chronić?

Brak prywatności może okazać się nie tylko niewygodny, ale również kosztowny. Odkryj, jak zachować swoje finanse bezpieczne przed osobami, które mogą próbować podglądać Twoje transakcje.

Fot. Kraków w Pigułce

W miejscach publicznych nie mamy pewności, kto jest w pobliżu. Osoba patrząca Ci przez ramię może łatwo poznać Twoje hasło patrząc na Twoje ręce na klawiaturze. Dla bezpieczeństwa zawsze zasłaniaj ręką ekran telefonu lub klawiaturę podczas wpisywania loginów i haseł, a jeśli nie musisz – odłóż logowanie do bankowości elektronicznej na moment, kiedy nikt postronny nie będzie mógł podejrzeć Twoich danych.” – ostrzega bank Pekao S.A.

Jeśli przypuszczasz, że Twoje dane osobowe mogły dostać się do nieodpowiednich rąk:

  1. Skontaktuj się z infolinią pod numerem +48 519 222 222, aby zablokować swoją kartę i dostęp do bankowości elektronicznej.
  2. Udostępnij operatorowi infolinii wszelkie informacje dotyczące potencjalnego naruszenia bezpieczeństwa danych.
  3. Używając innego, bezpiecznego urządzenia, zmień swoje hasła dostępu do serwisu internetowego Pekao24 oraz aplikacji PeoPay.
  4. Złożyć zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa odpowiednim organom ścigania, takim jak policja czy prokuratura.
  5. Pamiętaj, aby poinformować bank o złożonym wcześniej zawiadomieniu dotyczącym potencjalnego przestępstwa.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]