Sklepy straciły cierpliwość! Będą naliczały opłaty

Od dawna reklamówki i torby w sklepach są płatne. Jedyne bezpłatne torebki to tzw. „zrywki”, które służą do pakowania pieczywa, warzyw i owoców. Klienci jednak ich nadużywają, dlatego sklepy wprowadzą opłaty.

„Rzeczpospolita” informuje, że sklepy dość mają klientów, którzy traktują „zrywki”, jako darmowe opakowania na produkty.

W założeniu torebki mają służyć, jako opakowanie na produkty, które nie powinny mieć styczności np. z koszykiem. Są to więc pieczywo, warzywa i owoce. Po wprowadzeniu opłaty za torby i reklamówki, wielu klientów używa „zrywek”, jako opakowań na wszystkie inne zakupy.

W pierwszych sklepach widnieją już informacje, że za wykorzystanie torebki niezgodnie z jej przeznaczeniem trzeba będzie zapłacić. Są to m.in. niektóre sklepy sieci Auchan, E. Leclerc oraz Carrefour. Za każde tego typu opakowanie trzeba będzie zapłacić 25 groszy. Warto podkreślić, że używanie zrywek zgodnie z przeznaczeniem nie spotka się z naliczaniem opłaty.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]