Widzisz tę wiadomość? Numer, który ją wysłał, powinien być natychmiast zablokowany! [20.07.2023]

„Przestrzegamy przed klikaniem w wiadomości z podejrzanego źródła, jak widzimy oszuści próbują rożnych metod aby przejąć nasze oszczędności, bądźmy czujni” – ostrzega policja.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Policja wyraża zaniepokojenie i ostrzega przed linkiem, który może narażać was na cyberzagrożenia. Ten specyficzny link jest uznany za możliwe narzędzie oszustwa, dlatego zdecydowanie odradzamy jego otwieranie czy dzielenie się jakimikolwiek danymi osobowymi w jego kontekście.

Oto parę rad, które mogą pomóc wam unikać pułapek związanych z oszustwami internetowymi:

Zachowujcie rezerwę wobec nieznanych linków: Jeżeli otrzymacie wiadomość, czy to przez email, platformy społecznościowe czy inny serwis internetowy, która zawiera link budzący wątpliwości lub nieznany, nie otwierajcie go. W przypadku niepewności co do bezpieczeństwa linku, zawsze lepiej jest zachować ostrożność i nie podejmować niepotrzebnego ryzyka. Analizujcie adresy URL: Przed otwarciem linku, dokładnie przyjrzyjcie się adresowi URL. Oszuści często korzystają z podstępnych sztuczek, jak na przykład zamiana jednej litery w adresie URL lub dodawanie ekstra znaków, żeby was wprowadzić w błąd. Upewnijcie się, że adres URL jest zgodny z waszymi oczekiwaniami i wygląda na wiarygodny. Korzystajcie z najnowszego oprogramowania antywirusowego: Zapewnijcie sobie, że macie zainstalowane i regularnie aktualizowane oprogramowanie antywirusowe na waszym urządzeniu. To pomoże wykryć i neutralizować potencjalne zagrożenia. Bądźcie ostrożni przy udostępnianiu informacji osobowych: Nie dzielcie się swoimi wrażliwymi danymi osobowymi, takimi jak numery kont, hasła czy numery kart kredytowych na stronach, które są wam nieznane lub nie budzą zaufania. Zawsze sprawdzajcie autentyczność strony i upewnijcie się, że jesteście podłączeni przez bezpieczne połączenie (https).

Pamiętajcie, że oszuści często korzystają z różnorodnych technik, aby uzyskać wasze dane osobowe lub naruszyć wasze bezpieczeństwo w sieci. Bądźcie na baczności i zachowujcie ostrożność podczas korzystania z Internetu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]