GIS wycofuje chipsy z Lidla!

GIS wycofuje chipsy warzywne o nazwie „Bio Organic, Chipsy Warzywne z solą morską, Snack Day” o wadze 100 g, produkowane przez firmę Yellow Chips BV z Holandii i dystrybuowane przez Lidl sp. z o.o. sp. k. Chipsy te zostały wycofane z rynku i zaleca się konsumentom nie spożywać partii produktu o numerze partii: C 110 086502 i dacie minimalnej trwałości do 18.11.2023.

Fot. Warszawa w Pigułce

Decyzja o wycofaniu wynika z wyników badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną, które wykazały wysoki poziom akryloamidu w chipsach warzywnych. Na podstawie oceny ryzyka przeprowadzonej przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy, uznano, że produkty te mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

Firma Lidl podjęła natychmiastowe działania i rozpoczęła procedurę prewencyjnego wycofania wskazanej partii produktu zarówno z rynku, jak i ze sklepów sieci Lidl. Klienci, którzy zakupili te chipsy, mogą je zwrócić w dowolnym sklepie sieci bez konieczności okazywania paragonu.

Organy urzędowej kontroli żywności wspólnie z podmiotami prowadzą postępowanie wyjaśniające w tej sprawie i monitorują proces wycofywania produktu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]