mObywatel zyska nową funkcję. Dedykowana jest młodym kierowcom

Nowa wersja aplikacji mObywatel posiada wiele innowacyjnych funkcji. Tym razem przygotowywana jest kolejna, z myślą o młodych kierowcach

Fot. Pixabay

mObywatel 2.0 został udostępniony 14 lipca 2023 r. Do tej pory z możliwości wygenerowania mDowodu skorzystało już milion Polaków. Taki dokument umożliwia załatwienie wielu spraw, bez konieczności legitymowania się plastikowym odpowiednikiem. Natomiast za pośrednictwem aplikacji można m.in. logować się do e-Urzędu Skarbowego czy realizować recepty bez podawania numeru PESEL.

Planowane jest ponadto wprowadzenie funkcji, z której korzystać będą mogli młodzi kierowcy. Minister cyfryzacji, Janusz Cieszyński, poinformował, że do aplikacji mObywatel trafi moduł tymczasowego prawa jazdy. Umożliwi ono poruszanie się pojazdem po drogach publicznych w okresie między zdaniem egzaminu a wydaniem fizycznej wersji dokumentu.

„Dzisiaj ogłaszamy de facto to, że po zdanym egzaminie można wsiąść za kółko i wrócić już z nowo nabytymi uprawnieniami do domu” – podał minister.

Taka funkcja ma być udostępniana stopniowo, a wdrożenie rozpocznie się już 7 sierpnia 2023 roku. Jak wynika z zapowiedzi ministra, początkowo dostęp do niej otrzyma niewielka grupa użytkowników, która stopniowo będzie się rozrastać. Dla wszystkich użytkowników ma ona być udostępniona najpóźniej 21 sierpnia tego roku.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]