W weekend przerwy techniczne w kilku bankach. Klienci powinni się spodziewać utrudnień

W najbliższe dni kilka banków zapowiedziało prace serwisowe, co oznacza, że dostęp do niektórych usług może być utrudniony. Warto jest się przygotować za w czasu na takie ewentualne komplikacje

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

W ciągu najbliższych dni, w zawiązku z przerwami technicznymi, w sześciu bankach wystąpią problemy z dostępem do niektórych usług lub funkcji. Prace serwisowe zapowiedziały banki Pekao, Credit Agricole, Nest Bank, ING Bank Śląski, NeoBank oraz BNP Paribas.

  • Pekao SA: w nocy z piątku na sobotę, między godziną 23:30, a 6:00 nie będzie możliwości skorzystania z aplikacji mobilnej PeoPay, PeoPay Kids, platformy eTrader Pekao oraz serwisu Pekao24. W tym czasie natomiast działać będą bankomaty oraz karty płatnicze.
  • Credit Agricole: w godzinach nocnych i porannych, od 23:00 w sobotę, do godziny 9:00 w niedzielę, nie będzie dostępu do aplikacji mobilnej, CA24 eBank, przelewów online oraz Bliku. W tych godzinach również klienci nie będą otrzymywali powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą. Wpłacona we wpłatomacie gotówka zostanie zaksięgowana  po zakończeniu przerwy. Działać będą natomiast karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów. W razie potrzeby będzie możliwe zastrzeżenie karty przez infolinię.
  • Nest Bank: w sobotę w godzinach 0:30 do 7:00 nie będzie można zalogować się do aplikacji mobilnej i bankowości internetowej, zmienić limitów w bankowości automatycznej oraz elektronicznej, skorzystać z Blika i Visa Mobile oraz potwierdzić płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej. Ponadto nie będzie możliwości płacenia w sklepie internetowym ani skorzystania z linka do płatności. Będzie jednak możliwość płatności kartą za pomocą Apple Pay oraz Google Pay w sklepach stacjonarnych. Klienci będą mogli również wpłacać oraz wypłacać gotówkę z bankomatów.
  • ING Bank Śląski: w sobotę 22 lipca między godziną 8:00, a 16:00 niemożliwe będzie skorzystanie z modułu Makler w systemie bankowości internetowej.
  • NeoBank: zapowiedział prace serwisowe w niedzielę, od godziny 0:00 do 6:00. Wtedy to mogą wystąpić utrudnienia w obsłudze kart płatniczych.
  • BNP Paribas: w godzinach 22:00, a 1:00, w nocy ze środy na czwartek (26/27 lipca), klienci nie będą mieli dostępu do serwisu internetowego bnpparibas.pl. W tym czasie zostanie wyświetlona strona umożliwiająca przejście do systemów transakcyjnych.

Źródło: interia.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]