Ceny za usługi bankomatowe gwałtownie rosną: Klienci reagują z niedowierzaniem [22.07.2023]

Od początku czerwca, PKO BP zastosował nową strukturę opłat. Zalecamy, aby wszyscy klienci dokładnie przejrzeli te zmiany, aby uniknąć niespodzianek podczas korzystania z konta.

Fot. Kraków w Pigułce

Banki argumentują konieczność podwyżki cen swoich usług rosnącymi kosztami prowadzenia biznesu, takimi jak inwestycje technologiczne, wzrost wydatków na bezpieczeństwo, podwyżki dla personelu oraz implementacja nowych rozwiązań. Jednakże, zdaniem klientów, w erze cyfrowej, koszty obsługi powinny raczej spadać, a nie wzrastać.

Jakie konkretnie zmiany zaszły?

Jednym z pierwszych kroków było uproszczenie i przekształcenie różnych rodzajów kont w PKO na Konto za Zero. Jak wskazuje nazwa, ten rodzaj konta nie wiąże się z żadnymi opłatami, o ile wykonamy minimum pięć transakcji kartą lub za pośrednictwem BLIK. W przeciwnym razie opłata za kartę wynosi teraz 10 zł.

Opłata za autoryzację przelewów za pomocą kodów kartowych wzrosła o 50 groszy, a także opłaty za wypłaty gotówki z bankomatów. Wypłaty z bankomatów PKO BP są nadal darmowe, ale korzystanie z bankomatów innych banków teraz wiąże się z opłatą 10 zł.

To samo dotyczy wpłat i wypłat w oddziałach banku. Pierwsza transakcja tego rodzaju jest bezpłatna, ale za każdą kolejną pobierana jest opłata w wysokości 10 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]