Polski Bank Zaskakuje: Rezygnacja z części przelewów, Zostaje Tylko Jedna Ścieżka [22.07.2023]

Monumentalne przekształcenia w jednym z czołowych banków na polskim rynku. Jak niedawno ogłoszono, mBank wprowadza wiele nowych funkcji i zmian w swoich zasadach oraz systemie realizacji przelewów.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Najbardziej istotna zmiana dotyczy systemu przelewów i może zaskoczyć niektórych klientów:

Przelewy na numer telefonu możliwe wyłącznie poprzez BLIK

mBank, dostosowując się do rosnących potrzeb klientów, postanowił zaniechać opcji przelewów na telefon, które nie są realizowane przez system BLIK. Od dnia 26 września 2023 r., możliwość zlecania przelewów na numer telefonu będzie ograniczona wyłącznie do odbiorców korzystających z BLIK do realizacji takich przelewów. Jest to znaczący krok w kierunku upraszczania i standaryzacji usług bankowych.

Błyskawiczne potwierdzenia przelewów

Dodatkowo, mBank wdraża funkcję, która znacząco poprawi komfort korzystania z e-bankowości. Od teraz, potwierdzenie realizacji przelewu w PLN, nawet jeżeli nie jest realizowany natychmiastowo, ale w ramach sesji wychodzących, będzie dostępne od momentu zlecenia przelewu przez klienta. Po zleceniu przelewu, klient nie będzie mógł ani go zmodyfikować, ani anulować. Informacje dotyczące wprowadzenia tej funkcji będą dostępne na stronie internetowej mBanku.

Aktualizacje zasad działania

mBank wprowadza również klarowne wyjaśnienia do swoich regulaminów. Celem jest zapewnienie precyzyjnych i szczegółowych opisów sytuacji, które dają bankowi prawo do wprowadzenia zmian w regulaminach. Dodatkowo, bank porządkuje zasady informowania o zmianach w dokumentach.

Szczegółowe informacje na temat tych i innych zmian są dostępne na stronie internetowej mBanku. Jak zawsze, mBank dąży do pełnej przejrzystości, wygody i dostosowania swoich usług do potrzeb klientów.

W związku z wprowadzanymi zmianami, zachęcamy klientów mBanku do zapoznania się z nowymi regulaminami i zasadami przeprowadzania przelewów. Wprowadzone zmiany są kolejnym krokiem w kierunku modernizacji i ulepszania systemu bankowości w Polsce.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]