Wsparcie dla Polaków: Bony Wartości 2500 zł Bez Kryteriów Dochodowych

Rząd przekazał informacje na temat nowej ustawy, która ma na celu wspieranie rozwijania umiejętności cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli. Zgodnie z tą ustawą, uczniowie klasy czwartej otrzymają bezpłatne laptopy, natomiast nauczyciele skorzystają z bonów na sprzęt komputerowy.

Fot. Kraków w Pigułce

Oznacza to, że ustawa zapewnia nauczycielom w publicznych placówkach edukacyjnych dostęp do bonów o wartości 2500 zł brutto na zakup komputera. Nauczyciele będą mogli samodzielnie wybrać sprzęt, który spełnia wymogi określone przez Ministerstwo Edukacji, a jeśli zdecydują się na bardziej zaawansowany model, będą mogli dołożyć do niego własne środki.

Bony będą rozdzielane etapami, a kryteria, które trzeba spełnić, aby je otrzymać, ustala Ministerstwo Edukacji.

Pierwsi, którzy będą mogli skorzystać z tego programu, to nauczyciele czwartych klas. Aplikacje o bony będą mogły być składane przez internetową platformę, która zostanie udostępniona przez departament odpowiedzialny za cyfryzację.

Nauczyciele będą mogli otrzymać bon co pięć lat. Kupiony sprzęt będzie objęty trzyletnią gwarancją, w czasie której nie będzie możliwości jego sprzedaży.

Nie będzie możliwości wymiany bonów na gotówkę.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]