Dofinansowania z Ministerstwa: Wielkie pieniądze czekają na Ciebie! [23.07.2023]

Program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) wspiera projekty związane z rozwojem inteligentnej sieci elektroenergetycznej, które promują odnawialne źródła energii, poprawiają efektywność przesyłu energii elektrycznej, zwiększają niezawodność dostaw energii i sprzyjają rozwojowi elektromobilności.

Fot. Kraków w Pigułce

Ministerstwo Klimatu i Środowiska, będące Instytucją Pośredniczącą Programu FEnIKS 2021-2027, ogłosiło możliwość składania wniosków o dofinansowanie projektów w ramach działania 2.3 Infrastruktura energetyczna. Wsparcie jest adresowane do projektów dotyczących budowy oraz modernizacji inteligentnej sieci elektroenergetycznej w zakresie przesyłu.

Operator Systemu Przesyłowego – Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (kod 116) jest uprawniony do ubiegania się o wsparcie na podstawie specjalnego trybu wyboru wniosków o dofinansowanie.

Projekty, które mogą otrzymać dofinansowanie, obejmują inwestycje związane z rozbudową, modernizacją lub budową infrastruktury przesyłowej o najwyższych napięciach (NN), takich jak 220 kV i 400 kV.”

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]