Ikona w świecie obuwia ogłasza upadłość!

Znana marka obuwnicza ogłasza bankructwo, zmagając się z długiem przekraczającym 100 milionów euro. Według brytyjskiego dziennika Daily Mail, firma, która zdobyła rozpoznawalność dzięki klasycznym kaloszom, doświadcza kłopotów związanych z trwającą suszą w Stanach Zjednoczonych. W rezultacie międzynarodowe zapotrzebowanie na obuwie przeciwdeszczowe znacznie spadło.

Fot. Jen, CC BY-SA 3.0 / Wikipedia

Dodatkowe straty wynikają z wysokich kosztów logistycznych i zamknięcia fabryki produkcyjnej w Chinach w okresie pandemii koronawirusa. Firma Hunter ogłasza upadłość już po raz drugi. Zgodnie z informacjami z Die Welt, coraz więcej klientów zgłasza zastrzeżenia co do jakości butów Hunter od czasu przeniesienia produkcji do Chin w 2008 roku.

Hunter Boot Limited to brytyjski producent obuwia, znany ze swoich gumowych kaloszy Wellington. Początkowo założona w 1856 roku jako North British Rubber Company, firma ma swoją siedzibę w Edynburgu, Szkocji.

Posiada także biura w Londynie, Nowym Jorku i Düsseldorfie. Oprócz gumowych kaloszy i innych rodzajów obuwia, Hunter sprzedaje produkty takie jak torby, skarpetki i akcesoria.

W przeszłości zajmowała się także produkcją opon, taśmociągów, grzebieni, piłeczek golfowych, termoforów i gumowych podłóg. Hunter posiada kilka Królewskich Warrantów jako dostawca wodoodpornego obuwia.

Zielone gumowe kalosze, obecnie produkowane w Chinach, są jej najbardziej znanym produktem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]