Już nie polecimy z Krakowa do Warszawy. Lotnisko Chopina do zamknięcia!

Według publikowanego projektu rządowej strategii dla branży lotniczej, po uruchomieniu Centralnego Portu Komunikacyjnego w Warszawie, lotnictwo cywilne zniknie z Lotniska Chopina.

Fot. Pixabay

Decyzja ta została podjęta przez Stały Komitet Rady Ministrów w odpowiedzi na rozbieżności między Ministrem Infrastruktury a Pełnomocnikiem Rządu RP ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, dotyczące konieczności przeniesienia ruchu cywilnego na CPK.

Obecnie Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję środowiskową dla budowy lotniska i węzła kolejowego CPK, dając spółce możliwość składania wniosków o decyzję lokalizacyjną oraz pozwolenia na budowę.

Prezes CPK, Mikołaj Wild, podkreśla, że ich inwestycja spełnia krajowe i europejskie standardy środowiskowe, co zostało pozytywnie ocenione przez RDOŚ. Planowane jest otwarcie nowego lotniska w Baranowie w roku 2028, a prace budowlane mogą rozpocząć się jeszcze w bieżącym roku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]