Podwyżki w bankach. 12 zł za wypłatę z oddziału, 8 zł za przelew i 15 zł za kartę

Banki dokonują aktualizacji swoich tabel opłat i prowizji. W większości sytuacji usługi stały się droższe. W pewnych okolicznościach opłata za wpłatę i wypłatę pieniędzy w placówce może wynieść aż 12 zł, a za wypłatę gotówki z bankomatów nawet 10 zł.

Fot. Kraków w Pigułce

10 zł za wypłatę z bankomatu

Wiele różnorodnych kont zostało przekształcone w pojedyncze PKO Konto za Zero. Konto to jest wolne od opłat. Także karta do konta jest bezpłatna, o ile wykonasz co najmniej pięć transakcji kartą lub przez BLIK. Jeśli jednak ten wymóg nie zostanie spełniony, opłata za korzystanie z karty wyniesie 10 zł.

Opłaty za autoryzacje przelewów za pomocą karty kodów zwiększyły się o 50 groszy. Doszło również do zmian w opłatach za korzystanie z bankomatów. Wypłaty z bankomatów PKO BP są bezpłatne, ale korzystanie z bankomatów innych banków lub sieci będzie Cię kosztowało 10 zł. Chociaż bankomatów PKO BP jest wiele, dla osób mieszkających daleko od tych urządzeń, miesięczne wypłaty gotówki mogą być dość obciążające finansowo.

Jeśli chodzi o operacje gotówkowe w oddziałach PKO BP, pierwsza taka operacja jest bezpłatna, ale za każdą następną naliczana jest opłata w wysokości 10 zł.

15 zł za kartę ze zdjęciem, 8 zł za przelew w oddziale

Inne banki, takie jak BOŚ Bank, również podjęły decyzję o zwiększeniu opłat. Opłata za prowadzenie konta w BOŚ Banku wzrosła z 6 zł do 9 zł. Istnieje możliwość uniknięcia tej opłaty, jeśli na konto wpływa co najmniej 1500 zł, co stanowi wzrost w porównaniu do wcześniejszych 1000 zł. Opłata za kartę zwiększyła się o 1 zł, a za kartę ze zdjęciem – z 10 zł do 15 zł. Opłaty za przelewy w placówkach banku wzrosły z 6 zł do 8 zł.

12 zł za wypłatę z oddziału

BNP Paribas również zdecydował się na podniesienie swoich opłat. Koszty związane z kartami debetowymi wzrosły o kilka złotych. Zwiększyły się także opłaty za wypłaty z bankomatów Euronet i bankomatów zagranicznych. Najważniejszą zmianą jest jednak podniesienie opłat za obsługę gotówkową w oddziałach banku z 10 zł do 12 zł.

Warto podkreślić, że wiele innych banków zapowiedziało plany podwyższenia opłat. Przyczyny takich działań mogą być różne, w tym koszty operacyjne, regulacje, technologia, zmiany na rynku czy inflacja. Nie cieszą się one jednak uznaniem klientów, szczególnie biorąc pod uwagę, że oprocentowanie nawet długoterminowych lokat nadal jest w większości przypadków dość niskie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]