Zakaz sprzedaży energetyków! Kto poczuje skutki nowych regulacji?

W ostatnich dniach gorące rozmowy dotyczyły możliwości zablokowania sprzedaży napojów energetycznych, bogatych w kofeinę i taurynę, dla osób nie osiągających jeszcze 18 roku życia. Wybór w tej kwestii podjął w końcu Sejm.

Fot. Pixabay

Serwis money.pl przekazuje, że w salach Sejmu przegłosowano zmiany w ustawie o zdrowiu publicznym. Zmienione przepisy zakładają wprowadzenie restrykcji w sprzedaży dla niepełnoletnich napojów zawierających kofeinę i taurynę. Ograniczenia będą miały zastosowanie w szkołach, placówkach oświatowych oraz w przypadku automatów.

Zrezygnowano jednak z pomysłu wprowadzenia zakazu reklamowania i promowania napojów energetycznych. Za zmienioną ustawą o zdrowiu publicznym opowiedziało się 278 posłów, przeciwko były tylko 2 osoby, a 162 wstrzymały się od głosu.

Zaznaczono, że młodzi ludzie, którzy regularnie spożywają napoje energetyczne, zmagają się z komplikacjami sercowo-naczyniowymi i problemami układu krążenia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]