Ci Polacy otrzymają bony o wartości 2500 zł. Muszą je wydać na jedną rzecz [24.07.2023]

Rząd przedstawił plany dotyczące nowej ustawy, która ma wspierać rozwój kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Zgodnie z tym planem, uczniowie z czwartych klas otrzymają laptopa bezpłatnie, a nauczyciele będą uprawnieni do specjalnych bonów na zakup sprzętu komputerowego.

Fot. Kraków w Pigułce

Zgodnie z zapisami ustawy, nauczycielom w publicznych szkołach będzie przyznawane 2500 zł brutto w formie bonów, które mogą wykorzystać na zakup laptopów. Nauczyciele będą mogli wybierać sprzęt, który spełnia wymogi wyznaczone przez Ministerstwo Edukacji. Mogą również dołożyć własne środki, jeśli zdecydują się na zakup modelu o wyższych parametrach.

Bonów będzie przyznawane w etapach, a kryteria otrzymania bonów określi Ministerstwo Edukacji. Pierwszą grupą, która skorzysta z tej inicjatywy, będą nauczyciele pracujący z uczniami z klas czwartych. Aplikacje o otrzymanie bonów można będzie składać za pośrednictwem platformy online udostępnionej przez odpowiedni departament.

Nauczyciele będą mogli ubiegać się o bon co pięć lat. Zakupiony sprzęt będzie objęty trzyletnią gwarancją i nie będzie mógł być sprzedany w tym okresie. Nie będzie też możliwości wymiany bonu na gotówkę.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]