Jak domowymi sposobami utrwalić opaleniznę? Oto kilka porad

Opalenizna w naszych czasach jest często bardzo pożądana, gdyż muśnięta słońcem skóra wygląda zdrowo i promiennie. Niestety wraz z nastaniem jesieni coraz ciężej ją utrzymać. Istnieje jednak kilka domowych i bezpiecznych sposobów, które pomogą zachować na dłużej opalone ciało

Fot. Pixabay

Opalenizna jest przez wiele osób niezwykle pożądana, niestety często ciężko ją utrzymać, zwłaszcza kiedy mijają słoneczne, letnie dni. Dzieje się tak ponieważ skóra stale się odnawia i regeneruje, a wierzchnia warstwa opalonej skóry złuszcza się, ponownie nadając jej nasz naturalny odcień. Na rynku jest wiele kosmetyków i preparatów pomagających utrwalić opaleniznę, jednak nie zawsze dają one oczekiwany efekt. Warto zatem przetestować również naturalne metody.

Przede wszystkim należy pamiętać o zdrowym opalaniu, które da nam piękny odcień skóry, a nie poparzenie słoneczne. Przesadne opalanie będzie skutkować spalonym naskórkiem, który będzie się złuszczał oraz odchodził płatami. Zatem przed opalaniem należy się przygotować, zrobić peeling, zadbać o nawilżenie oraz ochronę przeciwsłoneczną poprzez stosowanie kremów z filtrem UV.

SPF 30 jest wystarczająco silny, aby blokować promienie słoneczne, ale nie tak silny, aby skóra pozostała blada. Oczywiście dobór należy od preferencji oraz indywidualnych potrzeb skóry, jednak należy do tego podchodzić z dużą ostrożnością. Tak samo z czasem przebywania na słońcu, którego nie powinno być za wiele. Ważne są też pory dnia. Szybko opalimy się w godzinach od 12:00 do 15:00, jednak wtedy istnieje również największe ryzyko poparzeń słonecznych i uszkodzeń, które mogą spowodować raka skóry. Uważne powinny być szczególnie osoby o jasnej karnacji. Dla nich najlepsze pory dnia to przedpołudnie lub późniejsze popołudnie, po godzinie 15:00.

Kąpiele również mają znaczenie, a zwłaszcza te gorące, które powodują odwadnianie skóry, a co za tym idzie – szybsze złuszczanie się naskórka. W celu utrzymania opalenizny zalecane są chłodne prysznice. Tak samo jest z nawilżaniem skóry – w dzień zaleca się stosowanie lekkich balsamów, a na noc odpowiednie będą kremy lub masełka o gęstej konsystencji. Warto też zaopatrzyć kosmetyki z naturalnymi olejkami. Mają one silnie nawilżające właściwości i pomagają odbudować naturalną warstwę ochronną skóry. Dodatkowo skórę można delikatnie złuszczać za pomocą lekkich peelingów, aby skóra była gładka i promienna.

Oczywiście ważna jest również dieta. Aby zachować opaloną skórę należy spożywać produkty bogate w beta-karoten oraz likopen. Ten pierwszy zawierają marchew, słodkie ziemniaki, morele oraz mango. Natomiast bogate w likopen są pomidory, arbuzy, papaje oraz guawy. Tak samo istotne jest nawodnienie organizmu, zwłaszcza w gorące dni. Dorosły człowiek powinien wypijać od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, jednak w upały taka ilość może być większa.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]