Już niedługo zaostrzenie zakazu handlu w niedziele. Co się zmieni?

Od prawa zakazującego handel w niedzielę jest kilka wyjątków, jednak od przyszłego miesiąca ma się to zmienić. 1 sierpnia nastąpi zaostrzenie zakazu

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Podczas stanu epidemicznego COVID-19 wprowadzono przepisy, dzięki którym sklepy mogły przyjmować oraz wystawiać na półki towary pierwszej potrzeby w niedziele. Jednak tego dnia pracownicy nie mogli i nadal nie mogą tego dnia stać za kasą, w przeciwieństwie do właścicieli placówek. Zatem sklep mógł być otwarty lecz pracownicy nie mogli obsługiwać klientów.

Również popularnym wyjściem jest otwieranie sklepów z kasą samoobsługową. Wtedy to w sklepie przebywają pracownicy, ale nie obsługują oni klientów, lecz wykładali towar na półki. Od 1 sierpnia nastąpi zaostrzenie obowiązujących przepisów, w związku ze zniesieniem stanu epidemicznego. Właściciele sklepów nie będą mieli już możliwości obchodzenia przepisów dzięki rozwiązaniom epidemicznym.

Za złamanie zakazu przewidziana jest kara od 1000 złotych do 100 tys. złotych, a przy notorycznym naruszaniu przepisów nawet kara ograniczenia wolności.

Źródło: money.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]