Nie wpadnij w pułapkę! Fałszywe SMSy od 'Poczty Polskiej’ na horyzoncie [24.07.2023]

Internet staje się coraz bardziej niebezpiecznym miejscem, a cyberprzestępcy nieustannie szukają nowych sposobów na oszukiwanie niewinnych użytkowników. Najnowszy trend wśród tych niebezpiecznych działań to fałszywe wiadomości SMS, które podszywają się pod Pocztę Polską. Uważajcie na te oszukańcze wiadomości, które mogą zagrozić waszej prywatności i bezpieczeństwu finansowemu.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

W treści wiadomości, oszuści informują odbiorców o konieczności zaktualizowania adresu dostawy. Wiadomość zawiera link, który przekierowuje użytkownika na stronę, która na pierwszy rzut oka może wyglądać jak oficjalna strona Poczty Polskiej. Jednak w rzeczywistości jest to strona kontrolowana przez oszustów, którzy próbują wyłudzić dane osobowe i finansowe.

Po wejściu na stronę, użytkownikom proponuje się aktualizację swojego adresu. Następnie, pod pretekstem weryfikacji tożsamości, oszuści proszą o dane osobowe oraz informacje o kartach płatniczych. Chociaż może to wyglądać jak standardowy proces weryfikacji, jest to faktycznie próba wyłudzenia informacji przez cyberprzestępców.

Chcemy przypomnieć, że Poczta Polska nigdy nie prosi o takie informacje przez SMS. Jakiekolwiek podejrzenia co do wiadomości, które otrzymujecie, powinny być zgłaszane do Poczty Polskiej lub odpowiednich organów ścigania. Użytkownikom zaleca się, aby byli bardzo ostrożni przy otwieraniu linków w wiadomościach od nieznanych nadawców.

Nie dajcie się okraść! Zachowajcie ostrożność i zawsze sprawdzajcie wiarygodność wiadomości, zwłaszcza jeśli prosi o wasze dane osobowe lub finansowe. Pamiętajcie, że bezpieczeństwo w sieci zaczyna się od nas samych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]