Niebezpieczne zjawiska atmosferyczne! Dla tych części Polski RCB wydało alerty

W dniu dzisiejszym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alerty dla osób przebywających na terenie południowych województw. Prognozowane są burze z gradem oraz silny wiatr

Fot. Łukasz Michalik

Alert RCB jest SMS-owym systemem ostrzegania przed zagrożeniami. Otrzymują go osoby przebywające na obszarze potencjalnego wystąpienia sytuacji zagrażającej. Takie komunikaty są wydawane tylko w wyjątkowych sytuacjach, które realnie mogą zagrażać życiu i zdrowiu odbiorcy. Dotyczy to również wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych.

W dniu dzisiejszym takie wiadomości otrzymały osoby znajdujące się na terenie województw małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. Przestrzegają one przed możliwymi gwałtownymi burzami z gradem oraz porywistym wiatrem, które wystąpią zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. W związku z tym należy zachować ostrożność oraz zabezpieczyć rzeczy, które potencjalnie mogą zostać porwane przez wiatr.

Również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje przed groźną pogodą. W niektórych rejonach Polski obowiązują alerty drugiego stopnia przed burzami i upałem.

 

Źródło: tvn24.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]