„Nigdy nie będziesz szła sama”. Jutro manifestacje w siedmiu miastach w Polsce

25 lipca w Warszawie, oraz w sześciu innych miastach w Polsce, odbędą się manifestacje solidarnościowa z panią Joanną z Krakowa, pod hasłem „Nigdy nie będziesz szła sama”

Fot. Kraków w Pigułce

We wtorek, 25 lipca o godzinie 18:00 odbędzie się manifestacja pod hasłem „Nigdy nie będziesz szła sama”. Uczestnicy zbiorą się pod Komendą Główną Policji przy ul. Puławskiej 148/150. Organizatorzy informują, że jest to odpowiedź na sytuację, która spotkała Panią Joanne z Krakowa.

„Od paru dni większość z nas żyje dehumanizującą postawą policji względem pani Joanny z Krakowa, której sprawa nigdy nie powinna skończyć się interwencją… (…) niedopuszczalne jest, że w gabinecie ginekologicznym policjantki każą Joannie się rozebrać i kasłać oraz kucać, co było wyjątkowo upokarzające” – dodają organizatorzy.

W tym dniu podobne demonstracje odbędą się w sześciu innych miastach:

  • w Krakowie, pod IV Komisariatem Policji;
  • w Gdańsku pod Komendą Miejską Policji na ulicy Nowe Ogrody 27;
  • w Ostrowcu Świętokrzyskim na Skwerze Praw Kobiet na alei 3 Maja;
  • w Piotrkowie Trybunalskim na Rynku Starego Miasta;
  • w Poznaniu na Plac Wolności;
  • w Toruniu pod Komendą Miejską Policji na ulicy Grudziądzka 17.

Do udziału w demonstracji zaprosiła również pani Joanna, która na swoim Instagramie opisała swoje przemyślenia dotyczące tych doświadczeń.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @joanna.act

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]