Sprawdź swoją pozycję na liście beneficjentów: ZUS przekazuje setki milionów złotych! [24.07.2023]

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) zwrócił ponad 300 mln zł przedsiębiorcom, którzy nadpłacili składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Fot. Shutterstock

W ubiegłym tygodniu ZUS wypłacił 60 mln zł, a dzisiaj przekazał kolejną transzę w wysokości 256 mln zł. Łączna kwota wypłat przekroczyła już 316 mln zł, a kolejne transze są w przygotowaniu – poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

ZUS przekazuje nadpłatę na rachunek bankowy, który jest zapisany na koncie płatnika składek, najpóźniej do 3 sierpnia. Starają się, aby środki te jak najszybciej trafiły na konta przedsiębiorców.

Zwrot nadpłaty był możliwy, gdy roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne wykazało, że przedsiębiorca zapłacił wyższą kwotę składki niż ustalono. Termin składania wniosków o zwrot nadpłaty minął 5 czerwca. Wniosek był automatycznie tworzony i udostępniany na profilu płatnika na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Jeśli płatnik składek nie złożył wniosku o zwrot nadpłaty do 5 czerwca 2023 r. i nie ma zaległości z tytułu składek ani nienależnie pobranych świadczeń, ZUS rozliczy nadpłatę na koncie płatnika składek najpóźniej do końca 2023 r.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]