Tę wiadomość musisz zignorować, a jej numer natychmiast zablokować! [24.07.2023]

„Przestrzegamy przed klikaniem w wiadomości z podejrzanego źródła, jak widzimy oszuści próbują rożnych metod aby przejąć nasze oszczędności, bądźmy czujni” – ostrzega policja.

Fot. Pixabay

Służby policyjne alarmują o linku, który może zagrażać waszej ochronie w sieci. Ten konkretny link jest rozpoznany jako potencjalna próba oszustwa, dlatego zaleca się unikać klikania go lub dzielenia się swoimi danymi osobowymi.

Oto kilka porad, które pomogą w ochronie przed internetowymi pułapkami oszustów:

Unikajcie klikania niepewnych linków: Gdy otrzymacie e-mail, wiadomość na portalu społecznościowym czy jakiekolwiek inne strony internetowe z linkiem, który wygląda na podejrzany lub nieznany, nie klikajcie go. Jeśli nie jesteście pewni bezpieczeństwa linku, lepiej zasada ostrożności niż narażać się na ryzyko. Kontrolujcie adresy URL: Zanim klikniecie link, sprawdźcie adres URL. Oszuści często stosują sztuczki, takie jak zamienianie liter w adresie URL czy dodawanie dodatkowych symboli, aby zmylić użytkownika. Sprawdźcie, czy adres URL wygląda na prawdziwy i spełnia wasze oczekiwania. Korzystajcie z najnowszego oprogramowania antywirusowego: Upewnijcie się, że posiadacie zainstalowane i aktualne oprogramowanie antywirusowe na swoim urządzeniu. To może pomóc w wykrywaniu i blokowaniu potencjalnych zagrożeń. Bądźcie ostrożni przy udostępnianiu danych osobowych: Nie dzielcie się swoimi tajnymi informacjami osobistymi, takimi jak numery kont bankowych, hasła czy numery kart kredytowych na stronach, które są nieznane i niezaufane. Zawsze sprawdzajcie autentyczność strony i upewnijcie się, że jest to bezpieczne połączenie (https).

Pamiętajcie, oszuści często stosują różne techniki, aby wyłudzić wasze dane osobowe lub naruszyć wasze bezpieczeństwo online. Bądźcie uważni i zawsze zachowujcie ostrożność podczas surfowania po internecie.

Jeśli natraficie na linki, które wydają się podejrzane, zgłoście je odpowiednim służbom lub administratorom strony, na której się pojawiły, aby pomóc w zwalczaniu oszustw.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]