Za oglądanie filmów bez reklam możemy zapłacić więcej. YouTube podnosi ceny

YouTube Premium to serwis internetowy, który umożliwia oglądanie treści na YouTube bez wyskakujących reklam, na początku lub w trakcie filmiku. Teraz serwis po ciuchu wprowadza podwyżki dla nowych subskrybentów w USA. Na ten moment nie wiadomo, kiedy takie rozwiązanie będzie wprowadzone w Europie

Fot. Pixabay

YouTube Premium zostało wprowadzone w roku 2015. Z początku działało jedynie w Stanach Zjednoczonych, jednak później ofertę rozszerzano na inne kraju. W Polsce dostępne jest od roku 2019. W ramach oferty można oglądać filmy w serwisie bez reklam i w nieco lepszej jakości, dodatkowe są również inne funkcje, jak wgrywanie filmów do pamięci smartfonu.

W naszym kraju za YouTube Premium użytkownicy płacą 23.99 złotych miesięcznie, z czego pierwszy miesiąc jest darmowy. Ponadto istnieje możliwość wykupienia subskrypcji rodzinnej (dla nawet pięciu osób), której cena wynosi 35.99 złotych za miesiąc. W Polsce nie ma natomiast opcji rocznego abonamentu, który dostępny jest w USA, a jest bardziej opłacalny.

Amerykański portal 9to5google poinformował w czwartek o podwyżkach i zaznacza, że w tej sprawie nie ma komunikatu ani oficjalnej informacji. Standardowa, miesięczna subskrypcja Premium drożeje o 2 dolary z 11,99 do 13,99 dolara. Dodaje, że jeszcze więcej, bo 18.99 dolarów, zapłacą osoby posiadające system operacyjny iOS.

Ponadto, portal podaje, że teraz subskrypcja rodzinna kosztuje o 20 dolarów więcej, czyli 139,99 dolarów, a cena pakietu studenckiego wzrosła z 6,99 do 7,99 dolarów miesięcznie. Natomiast miesięcy pakiet rodzinny nie podrożał i dalej kosztuje 22,99 dolarów. Wyższe stawki odczują nowi subskrybenci, a obecnych czeka to dopiero w następnym cyklu rozliczeniowym, czyli od stycznia przyszłego roku.

„Aktualizujemy ceny dla subskrybentów YouTube Premium i YouTube Music Premium w Stanach Zjednoczonych, aby nadal zapewniać doskonałą obsługę i funkcje. Uważamy, że nowa cena odzwierciedla wartość YouTube Premium, która pozwala subskrybentom cieszyć się YouTube bez reklam z odtwarzaniem w tle i offline oraz nieprzerwanym dostępem do ponad 100 milionów utworów w aplikacji YouTube Music” – tłumaczy takie rozwiązanie rzecznik You Tube’a.

Na ten moment ceny wzrosły jedynie w USA. 9to5google podaje, że platforma nie ogłasza na ten moment zmian w cenach międzynarodowych. W związku z tym nie wiadomo czy taka decyzja będzie również obowiązywać w Polsce, a jeśli tak, to kiedy będzie wprowadzona.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]