ZUS zaczął już wypłacać to świadczenie. Komu przysługuje?

Rodzice i opiekunowie uczniów otrzymali już około 60 mln złotych, w ramach programu Dobry Start. W dniu dzisiejszym nastąpi kolejna wypłata pieniędzy

Fot. Pixabay

Dobry Start jest świadczeniem przyznawanym rodzicom lub prawnym opiekunom dzieci w trakcie nauki szkolnej. Takie wsparcie finansowe przysługuje raz w roku na każde dziecko, które pobiera naukę do 20 roku życia lub 24 roku życia w przypadku osoby z niepełnosprawnością. Kwota to 300 złotych, którą można przeznaczyć na wyprawkę szkolną.

W tym roku, wnioski o świadczenie można składać od 1 lipca do 30 listopada. Można je składać wyłącznie drogą elektroniczną, a pieniądze są wypłacane na rachunek płatniczy. Jak podaje prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska, program zakłada, że bez względu na dochody można otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup np. artykułów szkolnych oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i innych placówkach edukacyjnych.

Portal dlahandu.pl informuje, że 24 lipca wypada kolejna wypłata środków. Otrzymają ją osoby, którym udało się złożyć wniosek odpowiednio wcześnie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]