Bezwarunkowe 2500 zł dla Polaków. Szczegóły programu [25.07.2023]

Szczegóły nowej ustawy mającej na celu poprawę umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli zostały właśnie ogłoszone przez rząd. Zgodnie z tymi informacjami, uczniowie w czwartej klasie będą mogli korzystać z bezpłatnych laptopów, natomiast nauczyciele otrzymają bony, które umożliwią im zakup sprzętu.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Innymi słowy, ustawa przewiduje, że nauczyciele pracujący w publicznych placówkach oświatowych będą uprawnieni do bonów o wartości 2500 zł brutto na zakup laptopów. Będą oni mogli sami wybrać sprzęt, który spełnia kryteria Ministerstwa Edukacji, a jeśli będą chcieli nabyć zaawansowany model, będą mogli dołożyć do niego swoje własne fundusze.

Bony zostaną rozdzielone stopniowo, a kryteria kwalifikacji zostaną określone przez Ministerstwo Edukacji.

Nauczyciele klas czwartych będą pierwsi, którzy skorzystają z tej inicjatywy. Będą mogli składać wnioski o bony za pośrednictwem platformy internetowej, która zostanie udostępniona przez departament odpowiedzialny za digitalizację.

Nauczyciele będą mogli otrzymać bon co pięć lat. Kupiony sprzęt będzie miał trzyletnią gwarancję, w trakcie której nie będzie można go odsprzedać.

Bony nie będą mogły być zamienione na gotówkę.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]