Dramatyczny skok kosztów wypłat z bankomatów zaskakuje klientów [25.07.2023]

Z dniem 1 czerwca PKO BP wprowadziło zmiany w swoim cenniku. Zaleca się klientom zapoznać się z nowymi stawkami, aby uniknąć niespodziewanych niespodzianek po zalogowaniu się do swojego konta.

Fot. Kraków w Pigułce

Banki tłumaczą, że konieczność podwyższenia opłat wynika z rosnących kosztów prowadzenia działalności, takich jak inwestycje technologiczne, zwiększone wydatki na zabezpieczenia, podwyżki płac dla pracowników oraz wprowadzanie nowych rozwiązań. Mimo to, klienci banków nie zgadzają się z tym podejściem, twierdząc, że w erze digitalizacji koszty usług bankowych powinny raczej spadać, a nie wzrastać.

Co się zmieniło?

Pierwszą z nowości jest redukcja i przekształcenie kilku rodzajów kont w PKO na Konto za Zero. Tak jak nazwa sugeruje, konto to nie generuje opłat, pod warunkiem wykonania minimum pięciu transakcji kartą lub przez BLIK. W innym wypadku, opłata za kartę wynosi teraz 10 zł.

Koszt autoryzacji przelewów przez kody kartowe wzrósł o 0,50 gr, podobnie jak opłaty za wypłaty gotówki z bankomatów. Wypłaty z bankomatów PKO BP nadal są darmowe, jednak korzystanie z bankomatów innych banków wiąże się teraz z opłatą 10 zł.

Podobna sytuacja dotyczy wpłat i wypłat w oddziałach banku. Pierwsza taka operacja jest darmowa, ale za każdą kolejną naliczana jest opłata w wysokości 10 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]