Energetyki nie dla wszystkich! Kim są wykluczeni konsumenci? [25.07.2023]

Ostatnio trwały gorące debaty dotyczące możliwości wprowadzenia restrykcji na sprzedaż napojów energetycznych, bogatych w kofeinę i taurynę, dla osób niepełnoletnich. Decyzja w tej sprawie została ostatecznie podjęta przez Sejm.

Fot. Pixabay

Portal money.pl przekazuje, iż ustawodawcy zdecydowali o nowelizacji ustawy o zdrowiu publicznym. Na jej mocy wprowadzony zostanie zakaz sprzedaży napojów zawierających kofeinę i taurynę osobom poniżej 18 roku życia. Ograniczenia obejmują szkoły, placówki oświatowe oraz automaty z napojami. Nie doszło jednak do zakazu reklamy i promocji napojów energetycznych. Za nowelizacją ustawy zagłosowało 278 posłów, przeciwko były 12 osoby, a 162 wstrzymały się od głosu.

Podczas debat zwrócono uwagę na problemy zdrowotne, które mogą wystąpić u młodzieży konsumującej napoje energetyzujące, w tym powikłania sercowo-naczyniowe i zaburzenia w funkcjonowaniu układu krążenia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]