Legenda w branży obuwniczej ogłasza bankructwo! [25.07.2023]

Znana marka obuwnicza ogłasza upadłość, z zadłużeniem przekraczającym 100 milionów euro. Według brytyjskiej gazety Daily Mail, firma, która zdobyła sławę dzięki swoim klasycznym kaloszom, boryka się z trudnościami wynikającymi z długotrwałej suszy w USA.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

W efekcie popyt na międzynarodowym rynku na obuwie przeciwdeszczowe znacznie spadł.

Dodatkowo, koszty logistyki oraz zamknięcie fabryki produkcyjnej w Chinach w czasie pandemii koronawirusa przyczyniły się do dalszych strat firmy. Hunter ogłosił bankructwo po raz drugi.

Jak informuje gazeta Die Welt, coraz więcej klientów skarży się na jakość butów Hunter po przeniesieniu produkcji do Chin w 2008 roku.

Hunter Boot Limited to brytyjski producent obuwia znany ze swoich gumowych kaloszy. Początkowo założona w 1856 roku jako North British Rubber Company, firma ma swoją siedzibę w Edynburgu, Szkocji. Posiada także biura w Londynie, Nowym Jorku i Düsseldorfie. Oprócz gumowych kaloszy i innych rodzajów obuwia, Hunter sprzedaje także produkty takie jak torby, skarpety i akcesoria.

W przeszłości firma zajmowała się produkcją opon, taśm przenośnikowych, grzebieni, piłek golfowych, termoforów i wykładzin gumowych. Hunter posiada kilka królewskich przywilejów jako dostawca wodoodpornego obuwia.

Zielone gumowe kalosze, obecnie produkowane w Chinach, są najbardziej znany jej produktem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]