Login do banku w publicznym miejscu? Oszustwo czeka na każdym kroku! [25.07.2023]

Bank Pekao, jeden z liderów na polskim rynku bankowym, niedawno wydał ostrzeżenie dla swoich klientów na temat rosnącej fali cyberprzestępczości, której celem są dane logowania do kont bankowych. Choć technologia ciągle rozwija się, przynosząc nam coraz większe udogodnienia, niestety równocześnie otwiera nowe możliwości dla przestępców.

Fot. Kraków w Pigułce

Jednym z narzędzi, które zapewniają bezpieczeństwo w miejscach publicznych, jest monitoring. Kamery umieszczone na ulicach, w centrach handlowych, na stacjach i w innych miejscach publicznych, mają za zadanie utrzymać porządek i bezpieczeństwo. Niestety, jak okazuje się z ostrzeżeniem Banku Pekao, te systemy również mogą paść ofiarą przestępców.

Hakerzy coraz częściej korzystają z zaawansowanych technologii, aby przejąć kontrolę nad kamerami monitoringu i skierować je na urządzenia, na których wprowadzane są dane do logowania do bankowości elektronicznej. Tego rodzaju ataki mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak utrata dostępu do konta bankowego, a co za tym idzie, utrata pieniędzy.

Jak zaznacza Bank Pekao, choć instytucje bankowe robią wszystko, co w swojej mocy, aby chronić środki swoich klientów, ważne jest, aby również sami użytkownicy byli świadomi potencjalnych zagrożeń. Jeśli wpisujesz dane do logowania na mieście, zawsze zwracaj uwagę na otoczenie i monitoruj miejsca, w których znajdują się kamery monitoringu.

Pamiętaj, że oszustwo bankowe nie tylko prowadzi do utraty pieniędzy, ale również do naruszenia prywatności i utraty zaufania do systemu bankowości. W niektórych przypadkach, odzyskanie utraconych środków może zająć dużo czasu i wymagać wypełnienia wielu formalności.

Bank Pekao zachęca do utrzymania czujności i regularnej aktualizacji wiedzy na temat najnowszych metod oszustwa. Wszelkie podejrzane działania, w tym nieautoryzowany dostęp do konta bankowego, należy natychmiast zgłaszać do banku i odpowiednim służbom ścigania.

Wspólnie, z pełną świadomością zagrożeń i odpowiednimi działaniami, możemy pokonać cyberprzestępczość i chronić nasze finanse oraz dane osobowe przed nieuprawnionym dostępem. Bezpieczeństwo jest wspólnym zadaniem i warto zawsze pamiętać o potencjalnym zagrożeniu, jakie niesie ze sobą korzystanie z bankowości elektronicznej w miejscach publicznych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]