Twoje dziecko kupiło pluszową gęś? UOKiK ostrzega klientów [25.07.2023]

Podczas wybierania pamiątek z wakacji, mogą Ci się przypomnieć różne rodzaje gadżetów, takie jak maskotki, „antystresówki”, piłki czy choćby popularna pluszowa gęś. Mimo że te artykuły mogą wydawać się niewinne, UOKiK zwraca uwagę na fakt, że jako rodzic, powinieneś zwracać uwagę nie tylko na trendy.

Fot. Kraków w Pigułce

Zabawki, szczególnie te dla dzieci, muszą przede wszystkim gwarantować bezpieczeństwo. Powinny być dostosowane do wieku i stopnia rozwoju dziecka. UOKiK apeluje do rodziców, aby zwracali szczególną uwagę na zabawki przed ich zakupem.

W trakcie wyboru zabawek, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów. Przede wszystkim, zabawki muszą być dostosowane do wieku dziecka. Zabawki przeznaczone dla starszych dzieci mogą posiadać małe elementy, które mogą stanowić zagrożenie duszenia dla młodszych dzieci.

Poza tym, zabawki powinny być solidnie wykonane. Sprawdź, czy nie mają ostrych krawędzi, które mogą skaleczyć dziecko, czy nie są wyprodukowane z łatwopalnych materiałów, czy też nie zawierają toksycznych substancji.

Dodatkowo, zawsze warto zwrócić uwagę na certyfikaty i oznakowanie CE na zabawkach. Oznacza to, że produkt jest zgodny z normami bezpieczeństwa Unii Europejskiej.

UOKiK chce ułatwić rodzicom wybór i udostępnia na swojej stronie internetowej raporty z kontroli przeprowadzonych przez Inspekcję Handlową oraz listę produktów uznanych za niebezpieczne. Te informacje mogą pomóc w wyborze bezpiecznych i odpowiednich zabawek dla dzieci.

UOKiK prowadzi również kampanię #Bezpieczeństwo na Instagramie, gdzie rodzice mogą znaleźć więcej porad dotyczących bezpieczeństwa zabawek. Celem kampanii jest podniesienie świadomości o tym, jakie zabawki są bezpieczne dla dzieci i jak unikać tych, które mogą stanowić zagrożenie.

Przywołana pluszowa gęś stała się celem badań UOKiK ze względu na potencjalne zagrożenia, jakie może nieść. Mimo iż jest to modny produkt, UOKiK zaleca ostrożność przy jej zakupie.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszych dzieci jest priorytetem. Dlatego, kiedy przyjdzie pora na zakupy pamiątek z wakacji, warto zwrócić uwagę nie tylko na to, co jest na czasie, ale przede wszystkim na to, co jest bezpieczne dla naszych pociech.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]