Uważaj na swoje pieniądze. Zaczyna się od wezwania do zapłaty [29.07.2023]

Santander Bank, jeden z czołowych graczy na rynku bankowym, wydał ostrzeżenie przed falą oszustw, które obecnie dotykają klientów instytucji. Oszuści wysyłają fałszywe wiadomości e-mail, podszywając się pod bank, informując o rzekomym wezwaniu do zapłaty. Fałszywe wiadomości często zawierają złośliwe oprogramowanie w załącznikach, które mogą zostać użyte do wyłudzenia danych logowania do konta bankowego.

Fot. Shutterstock/ Kraków w Pigułce

Bank przypomina, że takie ataki mogą prowadzić do utraty pieniędzy i narażają klientów na poważne ryzyko finansowe.

Aby się chronić, Santander Bank zaleca następujące środki ostrożności:

1. Unikaj otwierania linków i załączników od nieznanych nadawców. Oszuści często używają taktyki strachu, aby zmusić swoje ofiary do otwarcia załączników lub linków. Jeżeli wiadomość wydaje się podejrzana, nie otwieraj żadnych załączników ani linków.

2. Sprawdź autentyczność strony logowania. Oszuści mogą stworzyć fałszywe strony logowania, które wyglądają jak prawdziwe. Zawsze sprawdź, czy adres strony, na której wpisujesz swoje dane do logowania, jest prawdziwy. Oficjalne strony Santander Bank to santander.pl i centrum24.pl.

3. Skontaktuj się z bankiem, jeżeli jesteś ofiarą ataku. Jeżeli uważasz, że zostałeś ofiarą ataku, lub masz jakiekolwiek wątpliwości co do autentyczności wiadomości e-mail, natychmiast skontaktuj się z bankiem. Możesz zadzwonić pod numer 1 9999 (+48 61 81 1 9999)* lub napisać na adres [email protected].

**Pamiętaj, że koszt połączenia jest zgodny z taryfą Twojego operatora.

Podsumowując, bezpieczeństwo online jest kluczowe dla ochrony Twoich finansów. Pamiętaj, że bank nigdy nie poprosi Cię o podanie swoich danych logowania poprzez e-mail lub SMS. Zawsze bądź czujny i upewnij się, że jesteś w pełni zabezpieczony przed potencjalnymi oszustami.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]