Wezwanie do zapłaty: Twoje pieniądze są w niebezpieczeństwie. Bank ostrzega

Oszustwa internetowe nie są niczym nowym, a oszuści ciągle szukają sposobów, aby wyłudzić od niewinnych osób ich ciężko zarobione pieniądze. Bank Santander wystosował ostrzeżenie do swoich klientów, że przestępcy ponownie rozsyłają fałszywe wiadomości e-mail, podszywając się pod bank w swoich próbach wyłudzenia.

Fot. Pixabay

Santander ostrzega, że oszuści informują o rzekomym wezwaniu do zapłaty, a załączniki e-mailowe mogą zawierać złośliwe oprogramowanie. Celem tego działania jest wyłudzenie danych logowania do bankowości elektronicznej. W konsekwencji ofiary mogą stracić swoje pieniądze.

Bank podkreśla, jak ważne jest, aby klienci wiedzieli, jak się chronić. W pierwszej kolejności, nigdy nie należy otwierać linków i załączników od nieznanych nadawców, które budzą jakiekolwiek podejrzenia. Oszuści często wykorzystują takie metody, aby zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem lub skłonić ofiarę do podania swoich danych osobowych.

Kolejnym kluczowym elementem jest zapewnienie, że strona internetowa, na której wpisujesz swoje dane do logowania, jest prawdziwa. Fałszywe strony są często bardzo podobne do prawdziwych, ale zwykle różnią się szczegółami, takimi jak adres URL. Prawdziwy adres banku to santander.pl i centrum24.pl.

Jeśli jesteś ofiarą ataku, lub masz jakiekolwiek wątpliwości, Santander zaleca natychmiastowy kontakt. Możesz zadzwonić pod numer 1 9999 (+48 61 81 1 9999)* lub napisać na adres: [email protected].

Zapamiętaj, że banki nigdy nie prosiłyby swoich klientów o podanie swoich danych logowania przez e-mail, ani nie wysyłałyby wezwań do zapłaty przez nieznane załączniki e-mailowe. Zawsze bądź czujny i podejrzliwy wobec wszelkich wiadomości, które wydają się nieprawdziwe lub budzą wątpliwości. Twoja czujność może pomóc Ci uniknąć stania się ofiarą oszustwa.

*pamiętaj, że koszt połączenia jest zgodny z taryfą Twojego operatora.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]