Zmiana Zasad: Nieprzestrzeganie Grozi Karą do 100 Tysięcy Złotych! [25.07.2023]

Od sierpnia wprowadzane są zmiany w prawie dotyczące zakazu handlu w niedziele w Polsce. Niestety, dla tych, którzy cenią sobie weekendowe zakupy, wiadomość ta nie jest zbyt optymistyczna.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Istniejące przepisy dotyczące zakazu handlu w niedziele są źródłem wielu sporów. Niektórzy chcą, aby były one bardziej restrykcyjne, inni natomiast chcą, aby były bardziej liberalne.

Właściciele sklepów często próbują wykorzystać luki prawne, aby zachować normalne godziny otwarcia sklepów w niedziele, jednocześnie przestrzegając obowiązujących przepisów. Niestety, od sierpnia te możliwości będą coraz bardziej ograniczone.

Zgodnie z informacjami portalu money.pl, od 1 sierpnia wprowadzane są nowe zasady handlu w niedziele. Przede wszystkim dostosowują one przepisy do sytuacji po zakończeniu stanu epidemicznego.

Zgodnie z dotychczasowymi przepisami, pracownicy mogli pojawiać się w sklepach w niedziele w celu sprzątania lub wykładania towarów. Sklep mógł być otwarty, ale obsługiwali go wyłącznie właściciel sklepu lub kasy samoobsługowe.

Jednakże, po zniesieniu stanu epidemii na początku lipca, prawo wraca do normy, a wraz z nim znikają wszystkie ulgi wprowadzone podczas pandemii COVID-19.

Według informacji portalu money.pl, powyżej opisana luka w prawie była jednym z elementów wprowadzonych właśnie z powodu pandemii. Od sierpnia nie będzie już mogła być stosowana.

Portal przypomina, że za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara do 100 tys. złotych. Kontynuowanie działalności po nałożeniu pierwszej kary może prowadzić do ograniczenia wolności.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]