Nie przegap! ZUS przelewa tysiące złotych – sprawdź swoje konto! [26.07.2023]

Przyjemna niespodzianka czeka na wielu obywateli naszego kraju. Może się okazać, że ich konta bankowe zasili znaczna kwota gotówki.

Fot. Pixabay

Zakład Ubezpieczeń Społecznych właśnie zainicjował proces rozdzielania świadczeń kompensacyjnych. Średnia wartość przelewu to aż 3600 zł, jednak możliwość otrzymania takiego wsparcia jest ograniczona do osób, które spełniają specyficzne wymogi.

Świadczenia kompensacyjne są swoistym odpowiednikiem tzw. emerytur pomostowych, ale skierowane są konkretnie do osób wykonujących zawód nauczyciela.

Aby zakwalifikować się do otrzymania świadczenia, nauczyciel musi mieć za sobą co najmniej 30 lat pracy, w tym minimum 20 lat w roli nauczyciela. Dodatkowo, kobiety muszą mieć co najmniej 55 lat, a mężczyźni – 60 lat.

Jest jeszcze jedno, niezwykle ważne wymaganie. Zgodnie z informacjami podanymi przez Interia, nauczyciele, którzy zdecydują się na otrzymanie świadczenia kompensacyjnego, nie będą mogli dalej pracować w przedszkolu, szkole czy ośrodku. Niemniej jednak, mają możliwość podjęcia pracy w klasach przygotowawczych dla uczniów pochodzących z Ukrainy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]