Prezydent podpisał ustawę. Dla jednych podatek zniesiono, dla innych wzrósł o 300 proc.

Prezydent podpisał ustawę, której najważniejszą zmianą jest zniesienie ogromnego podatku. Jest jednak warunek, aby skorzystać z ulgi.

Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa, ustawy o gospodarce nieruchomościami, ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych oraz niektórych innych ustaw. Z jednej strony niektórzy oszczędzą kilkadziesiąt złotych, z drugiej, wydatki innych wzrosną o 300 proc.

Jedną z najważniejszych zmian nowego prawa jest zniesienie podatku od czynności cywilnoprawnych. Do tej pory kupujący mieszkanie musieli zapłacić 2 proc. od wartości nieruchomości. Dzięki zmianie w kieszeni kupujących mieszkanie zostanie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Są jednak warunki: musi to być pierwsze mieszkanie i musi pochodzić z rynku wtórnego. To część programu mieszkaniowego, która idzie w parze z kredytem 2 proc.

Są też i inne strony nowego prawa. Dla tych, którzy kupują mieszkania lub mają ich dużo, każda szósta i kolejna nieruchomość zostanie obarczona podatkiem w wysokości 6 proc. Oznacza to skok o 300 proc. i ogromną opłatę dla kupujących nieruchomości.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]