Spotify drożeje. Którzy użytkownicy jako pierwsi zapłacą więcej?

Na całym świecie osoby korzystające ze Spotify muszą przygotować się na większe koszty za korzystanie z platformy. Na razie ceny ponoszone są tylko niektórym użytkownikom

Fot. Pixabay

Spotify jest najpopularniejszą platformą do słuchania muzyki oraz podcastów, istniejącą od 2006 roku. Istnieje możliwość słuchania utworów za darmo, jednak w tym wypadku nie ma dostępu do swobodnego wybierania utworu czy pomijania reklam. W celu pełnego i bardziej komfortowego korzystania z platformy, należy wykupić subskrybcję. Teraz firma podnosi ceny abonamentów w ponad 50 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych oraz niektórych krajach Europy, jednak na ten moment nie dotyczą one Polski.

W oświadczeniu firma oznajmiła, że od czasu rozpoczęcia działalności rynek ewoluował. W związku z tym, aby móc wprowadzać innowacje, Spotify zmienia ceny za usługę Premium w wielu rynkach na świecie.

„Te aktualizacje pomogą nam nadal dostarczać wartość fanom i artystom na naszej platformie” – napisano.

Do użytkowników zostały wysłane wiadomości o podwyżkach, natomiast poprzednie ceny obowiązywać będą jeszcze przez miesiąc. W Stanach Zjednoczonych za pakiet Individual trzeba będzie zapłacić 10,99 dolarów, czyli o jednego dolara więcej. Tyle samo zdrożał pakiet dla studentów, którzy teraz będą płacić 5,99 dolarów miesięcznie. Cena za opcję dla dwóch osób wzrosła z 12,99 do 14,99 dolarów, natomiast oferta dla rodzin wzrosła z 15,99 do 16,99 dolarów.

W Polsce subskrybenci płacą za pakiet indywidualny 19,99 złotych, pakiet dla dwóch osób kosztuje 24,99 złotych. Za pakiet rodzinny należy zapłacić 29,99 złotych, natomiast cena dla studentów wynosi 9,99 złotych.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]