Dostajesz wezwanie do zapłaty. Bądż czujny. Możesz stracić pieniądze [27.07.2023]

Bank Santander Polska wydał ostrzeżenie przed falą oszustw, które aktualnie rozprzestrzeniają się w cyberprzestrzeni. Oszuści posługują się fałszywymi wiadomościami, w których podszywają się pod ten renomowany bank, a następnie wyłudzają od klientów dane do logowania do bankowości elektronicznej.

Fot. Pixabay

Przestępcy wysyłają wiadomości, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak autentyczna korespondencja od banku. W tych wiadomościach informują o rzekomym wezwaniu do zapłaty, a załączniki, które do nich dołączają, mogą zawierać złośliwe oprogramowanie.

Jest to klasyczny sposób na wyłudzenie loginu i hasła do bankowości elektronicznej. W konsekwencji, nieświadomi klienci mogą stracić dostęp do swoich kont bankowych, a co gorsza – swoje oszczędności.

Aby się chronić przed takimi oszustwami, Santander Polska podkreśla kilka kluczowych punktów:

  1. Nie otwieraj linków i załączników od nieznanych nadawców. Każda wiadomość e-mail lub SMS, która budzi Twoje podejrzenia, powinna zostać potraktowana z ostrożnością. Pamiętaj, że banki nigdy nie proszą o podanie danych do logowania przez e-mail czy SMS.
  2. Upewnij się, że strona, na której wpisujesz swoje dane do logowania, jest prawdziwa. Poprawny adres banku to santander.pl i centrum24.pl. Oszuści często tworzą strony, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak autentyczne strony banków, ale są to fałszywe strony, stworzone tylko po to, aby wyłudzić Twoje dane.
  3. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się z bankiem natychmiast. Numer do Santander Polska to 1 9999 (+48 61 81 1 9999)* lub napisz na adres: [email protected]. Banki zawsze są gotowe do pomocy swoim klientom, jeżeli podejrzewają, że mogli stać się ofiarą oszustwa.

Jedno z najważniejszych zasad do zapamiętania, to fakt, że bank nigdy nie prosi swoich klientów o podanie danych do logowania przez e-mail, SMS, ani przez telefon. Dlatego zawsze bądź czujny, nie daj się oszukać przestępcom. Bezpieczeństwo Twojego konta i oszczędności jest najważniejsze.

*koszt połączenia zgodny z taryfą Twojego operatora

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]