Nie daj się nabrać: Fałszywe SMSy podszywające się pod Pocztę Polską! [27.07.2023]

W dzisiejszych czasach, kiedy większość naszej komunikacji i transakcji odbywa się online, oszuści internetowi wykorzystują różne metody, aby wyłudzić od nas informacje, które mogą posłużyć do kradzieży naszych pieniędzy lub tożsamości. Ostatnie doniesienia sugerują, że cyberprzestępcy teraz podszywają się pod Pocztę Polską, wysyłając fałszywe wiadomości SMS z prośbą o zaktualizowanie adresu.

Fot. Pixabay

Fałszywe SMSy wyglądają na pierwszy rzut oka na autentyczne komunikaty z Poczty Polskiej. Zawierają informacje, które mogą wydawać się zrozumiałe i sensowne – informują, że konieczne jest zaktualizowanie adresu dostawy. Cyberprzestępcy starają się wprowadzić odbiorców w błąd, przekonując, że jest to standardowa procedura, co niestety może skłonić niektórych do podążenia za instrukcjami zawartymi w wiadomości.

Jeśli użytkownicy postępują zgodnie z instrukcjami w SMSie, zostają przekierowani na stronę internetową, która na pierwszy rzut oka wygląda na stronę Poczty Polskiej. Jednak po bliższym przyjrzeniu się, jest to strona stworzona przez oszustów, którzy mają na celu wyłudzenie nie tylko danych osobowych, ale także danych kart płatniczych.

Jest to niezwykle niebezpieczne, ponieważ cyberprzestępcy mogą wykorzystać te informacje do kradzieży pieniędzy bezpośrednio z konta bankowego, a także do popełnienia innych form przestępstw, takich jak kradzież tożsamości.

Z tego powodu zalecamy zachowanie ostrożności. Pamiętaj, że Poczta Polska, jak większość instytucji, nigdy nie prosi o podanie danych kart płatniczych przez wiadomości tekstowe czy e-mail. Jeżeli otrzymasz wiadomość, której nie jesteś pewien, zawsze skontaktuj się bezpośrednio z instytucją – w tym przypadku Pocztą Polską – zamiast podążać za instrukcjami zawartymi w podejrzanej wiadomości.

Zawsze bądź czujny i zabezpieczaj swoje dane osobowe i finansowe. W dzisiejszych czasach cyberbezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych aspektów ochrony naszego codziennego życia. Nie daj się okraść!

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]