Rewolucja w PKO BP: Klienci zaskoczeni skalą zmian

Klienci PKO Banku Polskiego muszą pamiętać o szeregu zmian, które zaczęły obowiązywać od 1 czerwca. Celem banku jest zaktualizowanie i uproszczenie regulaminów, a także modyfikacja opłat i prowizji. Kluczową zmianą jest zaniechanie oferowania wielu typów Kont za Zero na rzecz jednego, uniwersalnego konta.

Fot. Kraków w Pigułce

Informacje opublikowane na Interia.pl wskazują, że zmiany wpływają także na oferty dla młodszych klientów. Od czerwca bank wprowadzi jedno Konto dla Młodych, co wiąże się z wycofaniem PKO Konto Pierwsze z oferty.

PKO Bank Polski ma również na celu standaryzację opłat i prowizji. Tu jednak jest kawałek dobrej nowiny dla klientów – korzystanie z bankomatów do wpłat i wypłat nadal będzie bezpłatne, jak podaje Interia.

Sytuacja dla użytkowników „Przejrzystej Karty Kredytowej” jest jednak inna.

Interia.pl informuje, że aby uniknąć opłat za kartę w danym miesiącu, posiadacz karty musi dokonać transakcji o łącznej wartości co najmniej 600 zł.

Interia podkreśla, że PKO BP systematycznie podąża w kierunku digitalizacji. W placówkach banku pojawia się coraz więcej terminali samoobsługowych, a rola bankowości internetowej zyskuje na znaczeniu. Jako potwierdzenie tego trendu, portal zaznacza, że aż 90 procent klientów PKO korzysta z bankowości online.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]