Imitują największy polski bank! Zagrożenie utraty środków! [28.07.2023]

W dobie coraz powszechniejszej cyfryzacji, oszuści coraz częściej wykorzystują Internet jako swoje pole działania. Niestety, ostatnie doniesienia wskazują na niebezpieczne tendencje wśród cyberprzestępców, którzy podszywają się pod renomowane instytucje, takie jak PKO Bank Polski.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Znane jest, że banki i instytucje finansowe to popularne cele dla cyberoszustów. Najnowsza próba oszustwa obejmuje fałszywe reklamy inwestycyjne, które są publikowane w mediach społecznościowych. Oszuści, podszywając się pod PKO Bank Polski, rozpowszechniają materiały, które na pierwszy rzut oka wyglądają na wiarygodne.

Jednak, co ważne, te reklamy prowadzą do fałszywej strony internetowej, na której oszuści zachęcają potencjalne ofiary do dokonania rejestracji. Następnie, w skomplikowany sposób, nakłaniają ich do „inwestowania” swoich oszczędności. Tego rodzaju działania są szczególnie niebezpieczne, ponieważ mogą prowadzić do utraty znacznych kwot pieniędzy.

PKO Bank Polski ostrzega swoich klientów i ogół społeczeństwa przed tymi nielegalnymi praktykami. Zawsze należy sprawdzić wiarygodność stron internetowych i e-maili, które wyglądają na oficjalne komunikaty od banku. Jeśli istnieje jakiekolwiek wątpliwości co do prawdziwości jakiejkolwiek informacji, najlepiej jest skontaktować się bezpośrednio z bankiem.

Bezpieczeństwo online jest bardzo ważne i każdy użytkownik powinien być świadomy, że oszuści są zawsze na baczności, szukając sposobów na wyłudzenie pieniędzy. Nie dajmy się zwieść fałszywym reklamom i zawsze sprawdzajmy, zanim zdecydujemy się podzielić swoje osobiste lub finansowe informacje.

Należy pamiętać, że banki, w tym PKO Bank Polski, nigdy nie prosi swoich klientów o udostępnianie poufnych danych, takich jak numery PIN, hasła do kont, czy informacje o kartach kredytowych, przez e-mail, telefonicznie czy poprzez media społecznościowe. W przypadku otrzymania takiego zapytania, zawsze należy to zgłosić swojemu bankowi.

Wszyscy musimy być czujni i podejmować odpowiednie środki ostrożności, aby chronić się przed cyberprzestępczością. Pamiętajmy, że nasza ostrożność i zdrowy sceptycyzm są pierwszą linią obrony przed oszustami w sieci.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]