Jeżeli usłyszysz to w słuchawce rozłącz sie i zadzwoń pod podany numer [28.07.2023]

Alert od Banku Pekao S.A.: Zachowaj czujność na nieuczciwe działania osób, które mogą fałszywie podawać się za pracowników banków lub zaufane osoby – na przykład z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, Związku Banków Polskich czy z policji. Pamiętaj, że oszuści mogą maskować swoje prawdziwe numery telefonów i używać innych do nawiązania kontaktu.

Fot. Shutterstock

Bank zwraca uwagę, że podczas oszukańczego połączenia na Twoim telefonie może pokazać się numer lub nazwa instytucji, której zwykle ufasz.

W sytuacjach tego typu, Bank Pekao S.A. radzi zachować zimną krew i postępować zgodnie z regułą „rozłącz się, poczekaj co najmniej 30 sekund”. Po tym czasie zalecane jest bezpośrednie nawiązanie kontaktu z bankiem lub organizacją, którą rzekomo reprezentuje dzwoniący.

Aby zapobiec możliwości oszustwa, Bank udostępnia swój numer infolinii: 519 222 222.

Bank Pekao S.A. zwraca uwagę, aby być wyjątkowo ostrożnym w sytuacji otrzymywania telefonów dotyczących rzekomych umów na superkonto lub kredyt na korzystnych warunkach. Nieuczciwi ludzie często używają tego jako pretekstu, by nakłonić do przelania oszczędności na „techniczne” konto bankowe podane przez nich.

Bank podkreśla, że dokumenty przedstawiane przez oszustów mogą nie spełniać ustawowych wymogów, takich jak brak określonego okresu umowy, warunków i procedur jej rozwiązania czy zasad rozliczeń. Co więcej, mogą nie mieć miejsca na Twój podpis. Mogą również występować błędy gramatyczne i ortograficzne, a język dokumentu może być potoczny, a nie specjalistyczny.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]