Komputronik alarmuje: Twoje urządzenie jest narażone na ataki wirusów

Komputronik, popularna marka sprzętu komputerowego i technologicznego, wyruszyła na front, aby ostrzec swoich klientów przed potencjalnymi niebezpieczeństwami związanymi z fałszywym kontem Facebook, które niedawno wzbudziło niepokój.

Fot. Pixabay

To konto, próbując wykorzystać zaufanie użytkowników do marki Komputronik, celowo wykorzystuje elementy wizerunku firmy, aby wyłudzić od użytkowników ich cenne dane osobowe i wprowadzić ich w błąd. Firma już zgłosiła ten problem i czeka na usunięcie fałszywej strony przez Facebooka, ale w międzyczasie chce uświadomić swoim klientom o istniejącym ryzyku.

Przypominamy, że oficjalne strony Komputronika na Facebooku to:

Wszystkie konkursy i promocje organizowane przez Komputronik są publikowane wyłącznie na powyższych stronach. W przypadku promocji, linki zawsze prowadzą bezpośrednio do domeny https://www.komputronik.pl/.

Komputronik ostrzega, że jeśli natrafisz na informację opublikowaną przez inną stronę na Facebooku, która przekierowuje do innej domeny, jest to zdecydowanie oszustwo. Kliknięcie na taki link może nie tylko zagrozić bezpieczeństwu twojego komputera lub smartfona, ale także narazić twoje dane osobowe na wykorzystanie przez złoczyńców.

Wszystkich użytkowników zachęcamy do omijania takich linków i zgłaszania każdego przypadku podszywania się pod markę do Facebooka oraz bezpośrednio do Komputronika.

Pamiętajcie, czujność jest kluczem do bezpieczeństwa w sieci. Komputronik podkreśla, że każdy z nas ma rolę do odegrania w utrzymaniu bezpieczeństwa online i zachęca wszystkich do podjęcia działań w celu ochrony swoich informacji. Bądźcie czujni, nie dajcie się oszukać!

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]