Ostrzeżenie: Nie przyjmuj połączenia z tego numeru! [28.07.2023]

Bank Pocztowy ostrzega swoich klientów przed próbami oszustwa i podaje następujące wskazówki bezpieczeństwa. W przypadku otrzymania połączenia od nieznanej osoby, podającej się za pracownika banku i żądającej instalacji oprogramowania, zalecają natychmiastowe zakończenie rozmowy oraz skontaktowanie się bezpośrednio z bankiem, korzystając z oficjalnego numeru podanego poniżej.

Fot. Shutterstock

Czasami osoba podszywająca się za pracownika działu bezpieczeństwa Banku może powiadomić o rzekomym zablokowaniu transakcji lub udzieleniu pożyczki na nasze dane. W takiej sytuacji oszuści naciskają, abyśmy zainstalowali na swoim urządzeniu (telefonie, tablecie lub komputerze) aplikację do zdalnego dostępu, na przykład AnyDesk, TeamViewer, QuickSupport lub Zoom. Ważne jest, aby nie podawać żadnych informacji i niezwłocznie zakończyć taką rozmowę, ponieważ jest to próba oszustwa, z jaką mamy do czynienia – przypomina bank.

Oszuści mają na celu uzyskanie naszych danych logowania do bankowości internetowej oraz informacji o naszej karcie płatniczej. Bank Pocztowy podkreśla, że ich pracownicy nigdy nie poproszą nas o instalowanie dodatkowego oprogramowania, zwłaszcza takiego, które umożliwiałoby zdalny dostęp do naszego urządzenia. Dodatkowo, nie będą prosić nas o podanie danych do bankowości internetowej ani pełnego numeru karty i kodu CVC2.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że oszuści potrafią podszyć się pod prawdziwy numer telefonu banku, aby zmylić nas i sprawić, że uwierzymy, iż rozmawiamy z rzeczywistym pracownikiem. W przypadku podejrzeń o próbę oszustwa warto poinformować Bank Pocztowy, korzystając z oficjalnego numeru telefonu: 52 34 99 499.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]